Sławomir Micek

Rzeźbiarz

Urodził się 4 listopada 1956 w Dębicy. Studia - Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Wzornictwa Przemysłowego, dyplom w 1980 r. Od 1980 roku mieszka i tworzy w Kielcach. Członek Związku Artystów Rzeźbiarzy. Specjalizuje się w rzeźbie realizowanej w brązie i marmurze.

Tworzy kompozycje w dużej skali do wnętrz architektonicznych oraz sytuacji plenerowych, jak również rzeźby kameralne. Aktywnie uczestniczy w życiu kieleckiego środowiska plastycznego. Ma na swoim koncie wiele realizacji na rzecz miasta w postaci rzeźb plenerowych, tablic i płaskorzeźb pamiątkowych oraz statuetek i medali okolicznościowych. Bierze udział w licznych konkursach i wystawach. Przekazując swoje prace wspiera liczne aukcje charytatywne.

"Marzę, aby sztuka jeszcze bardziej wyszła na ulicę, do ludzi. Aby można z nią obcować w miejscach, w których nie spodziewamy się jej spotkać. To uwrażliwia, rozbudza ciekawość ułatwia odbiór sztuki nieco trudniejszej. Żeby tak jeszcze wejść ze sztuką na korytarze szkół, do przedszkoli, na elewacje domów, wystawy sklepowe..."