start   malarstwo   grafika   rzeźba   widoki Warszawy   kronika wystaw   oprawa   konserwacja  

G a l e r i a   B e l l o t t o
J U S T Y N A     K O P E C K A
- rysunek, grafika -Pomnik Chopina
grafika, akwarela i gwasz, papier, 10 x 10 cm- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Justyna Kopecka urodziła się w 1975 roku w Warszawie. W 1990 podjęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Od roku 1996 studiowała na wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni dyplomowej w zakresie grafiki warsztatowej u profesora Rafała Strenta. Zrobiła aneks w pracowni ilustracji książkowej u prof. Janusza Stannego.

W wielu pracach powraca motyw tancerki umieszczanej w miejscach niebezpiecznych, ryzykującej swe życie dla wykonania jeszcze jednej akrobacji będącej symbolem celu jej istnienia.

W licznych grafikach pojawiają się elementy roślinne - wpływ sztuki secesji. Przyroda towarzyszy człowiekowi, nie zawsze będąc mu przychylna. Niekiedy jej potęga przytłacza go swym ogromem, dławiąc jego wolność. Aby się uwolnić z gąszczu dmuchawców, nazbyt wybujałych traw i zarośli, maleńka postać ludzka stara się wspiąć wyżej. Napotyka na swej drodze ucieczki drabiny, belki. Są one dla niej wybawieniem i pułapką, gdyż wchodzenie po nich do góry kosztuje mnóstwo wysiłku, a na samym szczycie czeka równie niebezpieczna egzystencja.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

G a l e r i a   B e l l o t t o
zaprasza codziennie od 11 do 19

Krakowskie Przedmieście 79, 00-079 Warszawa
tel./fax (0-22) 826 85 92
galeria@bellotto.pl